Důležité oznámení Novinky za poslední 2 dny!

TheTopCz

Vlastník a správce projektu
Majitel
TheTopCz
TheTopCz
Majitel
Červenec 26, 2018
61
20
20
Czechia
northmania.cz
#1
Zdravím všechny naše hráče asi jste si všimli že server poslední dobou je dost často vypnutý nebo se na něm něco dělá.

Prvním důvodem bylo vysoké vytížení procesoru kdy se důvodem mojí chyby spawnovalo více mobů než je pro server zdravé to způsobovalo extrémní pády tps a vytížení procesoru až na hodnoty 168%. Musel jsem tedy omezit spawn rate. To ovšem neznamená že aktuální hodnota je konečná budu si stím ještě muset maličko pohrát aby se spawnovali všechny mobové ale zároveň nelagoval server.

Druhým důvodem je, že aktuálně dost bojujeme s prostorem na disku. Jelikož Fakaheda má k serveru jen pouhých 10 giga a v případě že chceme mít více musíme si připlatit bylo pro server dostupné něco okolo 30 až 40 giga. To ovšem stále nestačí jelikož chceme mít open world svět bez omezení, bude muset zainvestovat do budoucna proto nám Fakaheda aktuálně nabídla vlastní ssd disk který by byl jen k našemu serveru což si myslíme že je dobrá nabídka a rádi jí využijeme.

Aktuálně proběhl restart těžebního světa, endu a netheru. Světy máme zálohované, v případě že tam někdo z vás má farmu napište nám!

Dále vám doporučím sledovat Twitch kanál Sq0ler kde občas proběhne stream kde budeme odpovídat na vaše dotazy.

Z důvodu syntax chyby databáze jobs byli všechny levely prací a data spadající pod jobs nutné zresetovat. Bohužel se nám asi nepodaří databázi obnovit. Problém je totiž v tom že do teď nebyla jobs napojena na mysql, ale byla pouze lokální tedy sqlite chyba se na lokální databázi neprojevovala respektive projevovalo ale nutné problém řešit. Nepočítali jsme totiž úplně s tím že o server bude až takový zájem, proto jsem museli databázi napojit a to hlavně z důvodu že jobs vytěžoval procesor serveru při dotazování databáze a hledání dat. Což mělo za důsledek zbytečné vytěžování procesoru. Omlouvám se všem kteří měli vysoký level :/.


To je prozatím vše,
s pozdravem TheTopCz!
 
Naposledy upraveno:

sL1yko

Nováček
Gold
Srpen 22, 2018
18
10
#2
Rip 40 lvl, kazdopadne super : - ) len tak Ďalej :love:
 
Top